Choroba w paski: rozstępy

W ogóle nie bolą. Ale jeden ich widok głęboko rani ich właścicieli. Producenci kosmetyków już dawno przyjęli ten fakt, prezentując konsumentom szeroką gamę środków na rozstępy. Ale czy wszystkie środki zaradcze są równie dobre?

Rozstępy lub rozstępy są znane większości kobiet z pierwszej ręki. Ktoś dostaje je w okresie dojrzewania, inne przypominają okres gwałtownych wahań wagi, większość kobiet w ciąży boryka się z rozstępami. Nie są niebezpieczne dla zdrowia, ale prawie nie ma kobiet, które są zadowolone z nowej „dekoracji”. Aby zminimalizować kosmetyczne uszkodzenia wynikające z ich powstawania, lepiej być proaktywnym.

Mechanizm powstawania rozstępów najczęściej wygląda następująco: w obszarach problemowych wytwarza się mniej kolagenu i elastyny, które zapewniają skórze elastyczność. Równolegle z powodu przyrostu masy ciała i przyczyn hormonalnych pod skórą powstają mikropęknięcia włókien i naczyń krwionośnych, w tych miejscach powstają paski lub plamy koloru czerwonego, lub fioletowego. Z biegiem czasu pęknięcia zarastają tkanką łączną, przybierając perłowy biały kolor. Ale wygląda jak niechlujnie rozmazane pęknięcia.

Dla kobiet w ciąży najbardziej wrażliwymi miejscami są brzuch i klatka piersiowa, u osób cierpiących na nagłe wahania masy ciała — biodra, talia, pośladki, ramiona. W drugim przypadku mamy do czynienia z rozstępami pionowymi, poziome powstają na skutek zaburzeń hormonalnych. W niektórych chorobach endokrynologicznych na twarzy mogą nawet pojawić się rozstępy, które wizualnie przypominają blizny. Rozstępy zagrażają również sportowcom swoim wyglądem — na przykład w przypadku przyjmowania hormonów anabolicznych. Podczas budowania mięśni biodra i obwód barkowy stają się wrażliwe.

Oczywiście lepiej zapobiegać pojawianiu się takich niechcianych „gości” na swoim ciele, do tego warto stosować specjalistyczne kosmetyki, zakładając bandaż. Ale to nie zawsze się udaje. Współczesna kosmetologia posiada potężny arsenał do walki z problemem rozstępów: mezoterapia, peeling chemiczny, biorewitalizacja, foto i laseroterapia, okłady borowinowe i glonowe. Jednak wszystkie te procedury są zwykle dość drogie i nie dają 100% gwarancji wyniku. Ale są produkty kosmetyczne, które mogą pomóc w walce z rozstępami za dużo mniejsze pieniądze. Przy regularnym stosowaniu takich kosmetyków rozstępy bledną i stają się mniej widoczne. Produkty te posiadają „szokujący” zestaw naturalnych składników, które od dawna słyną ze swojej siły w walce z rozstępami.

W tym sensie, wybierając środek na rozstępy, warto zwrócić uwagę na szereg składników w jego składzie.

  • Retinol (witamina A) – to on stymuluje produkcję elastyny ​​i kolagenu, a także przyspiesza gojenie się skóry.
  • Tokoferol (witamina E) – wykazuje silne działanie antyoksydacyjne, chroni komórki przed uszkodzeniami i poprawia mikr okrążenie w tkankach.
  • Olej z nagietka — działa łagodząco i regenerująco.
  • Olejek lawendowy — odświeża, odnawia skórę i aktywnie zapobiega powstawaniu rozstępów.
  • Olejek rozmarynowy — wspomaga resorpcję blizn, przywraca tkliwość i elastyczność naskórka, wyrównuje ukojenie skóry.
  • Olejek rumiankowy — działa odmładzająco, optymalizuje metabolizm komórek skóry i krążenie krwi w naczyniach włosowatych.

Skuteczność danego produktu kosmetycznego zależy od indywidualnych cech skóry i stopnia nasilenia rozstępów. Z punktu widzenia stosowania szczególnie atrakcyjne są olejki na rozstępy. Ich główną zaletą jest szybka wchłanialność. Ponadto szereg olejków na rozstępy nie tylko nawilża skórę, zwiększa jej elastyczność i przywraca równowagę wodną, ​​ale także poprawia napięcie i ukojenie.

Bio-Oil spełnia wszystkie powyższe wymagania. Dodatkowo dzięki unikalnemu składnikowi PurCellin Oil doskonale się wchłania i nie brudzi ubrań.

Specjalne zalecenia

Olejek na rozstępy należy nakładać na problematyczne miejsca (brzuch, uda, piersi, dolną część pleców i pośladki) dwa razy dziennie po kąpieli lub prysznicu. Należy delikatnie wcierać w skórę, zwracając uwagę na suche miejsca.

Related posts

Leave a Comment

Solve : *
29 − 13 =