Co może zrobić chirurgia plastyczna

Wszyscy ludzie chcą być piękni i lubiani przez innych. W rzeczywistości oznacza to wyglądanie lepiej niż w rzeczywistości, dlatego chirurgia plastyczna staje się coraz bardziej popularna. Ale czy jest tak wszechmocny i bezpieczny, jak obiecuje reklama?

To paradoks, ale każda kobieta martwi się swoim wyglądem, bez względu na to, jaka jest piękna. Zjawisko to zaczyna się w okresie dojrzewania, a kończy na starości. Wśród klientów klinik chirurgii plastycznej są nawet pacjenci powyżej 80 roku życia.

Richard Feynman, artysta amator, największy fizyk teoretyczny XX wieku i laureat Nagrody Nobla, przypomniał sobie, jak jego modelka — wysoka i uderzająco piękna dziewczyna — pochylała się i martwiła o zagłębienia pod żebrami. Musiałem wyciągnąć książkę o anatomii i wyjaśnić jej, że można je zobaczyć tylko na idealnym, idealnie złożonym ciele. Z podobnych powodów prawie każda kobieta prędzej czy później myśli o plastycznej korekcji, jeśli tylko nie boi się operacji i pozwala jej sytuacja finansowa.

Wszystko można uczynić pięknym

Chirurdzy plastyczni zgadzają się, że około 98% ich pacjentów to kobiety. Pozostałe 2% mężczyzn nie jest najlepszymi pacjentami: nie zawsze stosują się do zaleceń lekarzy, co często niweczy pozytywny efekt.

Wszystkie operacje plastyczne można podzielić na trzy kategorie:

  • Eliminacja wad wrodzonych lub pourazowych
  • Rozwiązywanie problemów związanych ze zmianami związanymi z wiekiem
  • Radykalne zabiegi mające na celu usunięcie nadwagi.

W chirurgii plastycznej zawsze istnieje ryzyko estetyczne, że klient nie będzie zadowolony z wyniku operacji. Około 15% pacjentów zgłasza się do lekarza, ponieważ nie są zadowoleni z wyników pracy innego chirurga. Dlatego doświadczeni specjaliści rzadko stosują wstępną wizualizację 3D wyniku operacji, zwłaszcza jeśli chodzi o twarz. Nowoczesne technologie pozwalają zrobić z ludzkim ciałem prawie wszystko: od plastyki tkanek twarzy po korektę krzywizny nóg i od usunięcia podwójnego podbródka po przywrócenie dziewictwa.

Oto najpopularniejsze operacje plastyczne:

  • Mammoplastyka (piersi)
  • Plastik do ust
  • Blepharoplastyka (powieki)
  • Korekcja nosa (nos)
  • Plastik intymny dla mężczyzn i kobiet
  • Plastyka brzucha (brzuch)
  • Gluteoplastyka (pośladki)

Czy istnieje zagrożenie dla zdrowia?

Tak, ale tylko jeśli zwrócisz się do nieprofesjonalistów. Tylko wiosną 2020 roku w moskiewskich klinikach zmarły 4 kobiety. Kilku trafiło na intensywną terapię. W lipcu zmarły kolejne dwie pacjentki: jedna po operacji powiększenia piersi, druga po operacji plastycznej warg sromowych. Ministerstwo Zdrowia odpowiedziało całkowitym zakazem ambulatoryjnych zabiegów chirurgicznych.

Rośnie liczba pacjentów, u których występują powikłania po złej jakości usług kosmetycznych. Powodem tego jest wybór wątpliwych klinik i gotowość do podejmowania ryzyka dla oszczędności. Na przykład powiększanie ust w domu, kiedy wypełniacze z kwasem hialuronowym są wprowadzane nie przez lekarza, ale przez przypadkową osobę znalezioną w Internecie. Cierpią również z powodu niespełniających standardów leków, implantów i niezatwierdzonych metod leczenia. Promują ich lekarze z wątpliwymi dyplomami lub bez dyplomów. Niestety, prawda o „specjalistach od praktyki domowej” ujawnia się dopiero na rozprawie.

Trzecim najpopularniejszym zabiegiem po powiększeniu i liftingu piersi jest lipofilling pośladków. Operacja polega na wpompowaniu tkanki tłuszczowej pobranej z innych części ciała do pośladków. Jednak międzynarodowa grupa ekspertów w dziedzinie chirurgii plastycznej uznała lipofilling za zagrażający życiu. Szansa na przeżycie operacji wynosi 1 do 3000. Znacznie wyższa niż w przypadku jakiejkolwiek innej procedury. Jeśli podczas lipofillingu chirurg popełni błąd i wstrzyknie tłuszcz nie pod skórę, ale do mięśnia, naczynia krwionośne zostaną zatkane, pacjent umiera.

Oszczędność piękna

Takie historie zawsze zdarzają się z chęci pacjentów, aby zaoszczędzić pieniądze. Wciąż warto wybierać duże kliniki, w których znajduje się oddział intensywnej terapii i całodobowy szpital. Zawsze mogą wystąpić komplikacje podczas operacji: wiele osób jest uczulonych na leki znieczulające, tę samą lidokainę. W pobliżu zawsze powinien znajdować się wykwalifikowany lekarz z odpowiednim sprzętem.

Chirurgia plastyczna jest całkowicie bezpieczną dziedziną medycyny pod warunkiem, że pacjent przed operacją przejdzie pełne badanie. Jeśli kliniki nie mają wystarczającej ilości sprzętu diagnostycznego lub lekarzy pokrewnych, mogą dojść do tragedii.

Wcześniej często wykonywane były poważne operacje nawet w gabinetach kosmetycznych. Nie wszyscy kosmetolodzy mają wykształcenie medyczne i często biorą na siebie zbyt dużą odpowiedzialność. Na przykład podnoszenie jest wykonywane, gdy operacja jest już potrzebna. Czasami chirurdzy muszą wyeliminować konsekwencje zainstalowania biopramu z mezonitów, które nie rozpuszczają się i nie przyczyniają się do odmłodzenia twarzy.

Teraz trochę o cenach piękna. Najprostsze zabiegi w klinice chirurgii plastycznej mogą kosztować od 1,5 tysiąca rubli. Jednak cenniki centrów metropolitalnych zwykle zaczynają się od 30 tysięcy rubli i sięgają pół miliona. Niestety, niektóre operacje mają krótkotrwały efekt. Na przykład powiększanie ust po iniekcjach trwa nie dłużej niż rok, przy korekcji powiek efekt słabnie też z czasem. Ale zmienione uszy lub wargi sromowe mniejsze zachowają swój wygląd do końca życia.

Chirurgia plastyczna w Rosji jest dość rozwinięta: dostępne są nowe urządzenia do laserowego odmładzania skóry, opracowano metody radzenia sobie z obrzękami, które ustępują nie później niż 1,5 miesiąca. Nie trzeba wyjeżdżać za granicę w celu zmiany kształtu nosa lub liposukcji. Wręcz przeciwnie, wielu obcokrajowców przyjeżdża do Rosji na operacje. Przyciągają ich nie tylko ceny, ale także wysokie standardy estetyczne.

Mówią, że twarze wyłaniające się spod skalpela rosyjskich chirurgów wyglądają bardziej naturalnie niż praca ich amerykańskich kolegów. Pamiętaj, że nie możesz zatrzymać procesu starzenia, ale możesz go skutecznie spowolnić.

Related posts

Leave a Comment

Solve : *
11 × 22 =