Kryteria wyboru zapachów

Znajomość przybliżonego zapachu perfum, jaki powinien być szlak, nuty serca i nuty głowy jest z pewnością ważne. Ale powinieneś również znać inne kryteria wyboru perfum, takie jak klasa perfum, ich trwałość i obecność prosa. To właśnie te czynniki umożliwią wybór oryginału i nie doprowadzą do drogiej podróbki. Najlepsze opcje można znaleźć tutaj https://makeup.pl/brand/23671/.

Klasa

Wszystkie perfumy są podzielone na 3 klasy. Od tego zależy, ile wysokiej jakości i naturalnych substancji aromatycznych weszło do danego perfum. Im więcej widzisz na liście takich składników, tym wyższa klasa perfum. Podział na klasy wygląda następująco:

  1. Klasa Luxe to najwyższa kategoria w perfumiarstwie. Otrzymują ją perfumy, które od “A” do “Z” składają się z naturalnych składników pochodzenia naturalnego. Oczywiście, taki luksus jest bardzo drogi, ale uczucie po zastosowaniu takiego zapachu, nigdy nie można porównać z innymi klasowymi perfumami. Takich perfum nie znajdziesz w zwykłym sklepie ani nie zamówisz ich w katalogu internetowym. Najczęściej są one tworzone w bardzo małych ilościach, a nawet pod zamówienie.
  2. Klasa A to perfumy, które zawierają co najmniej 90% składników z substancji naturalnych. Ale reszta jest poświęcona dodatkom syntetycznym. Najczęściej rola tych dodatków jest prosta aż do banału – aby aromat był trwalszy niż w symbiozie tylko naturalnych składników.
  3. Klasa B to najczęściej po prostu woda perfumowana, która w dużej mierze składa się z nienaturalnych i syntetycznych składników. Można tam oczywiście znaleźć również naturalne aromaty. Będą to jednak najtańsze nuty, które łatwiej osiągnąć naturalnie niż w laboratoriach. Najczęściej ta klasa perfum obejmuje kompozycje, które próbowały odtworzyć na podstawie już znanych drogich perfum. Tak zwane „klony duchów”. Jednak żadnemu perfumiarzowi nie udało się stworzyć identycznego bukietu, więc zdecydowanie nie należy wierzyć słowom o identycznej replice.

Trwałość

Innym ważnym kryterium, które nie da się oszukać, jest wytrwałość perfumerii. Dlatego najbardziej skoncentrowanym i odpowiednio najdroższym produktem perfumeryjnym są perfumy. Są po prostu zobowiązani do utrzymywania swojego aromatu przez co najmniej 6, a maksymalnie 12 godzin. Następnie woda perfumowana o maksymalnym czasie trwania 6 godzin, a następnie woda toaletowa, której zapach zapowiada się wyparować w ciągu 2-3 godzin.

Ale nie myśl, że zostałeś oszukany, jeśli zastosowałeś perfumy z kompozycją cytrusową, a one znikają w ciągu 3-4 godzin. Trwałość perfum zależy również od składników i rodzaju samego zapachu, a mianowicie:

  1. Najmniej trwałymi kompozycjami są nuty wodne i cytrusowe. Nawet jeśli kupisz drogie perfumy klasy Luxe, nie pozostawią one śladu na Twojej skórze ani ubraniu po 4-6 godzinach.
  2. Słodyczą są nuty owocowe i kolorowe. Nie są tak słabe jak poprzednia wersja, ale też nie szczycą się idealną wytrzymałością. Ich limit to 8 godzin.
  3. Nuty szyprowe, aldehydowe i drzewne to najbardziej trwałe zapachy ze wszystkich. Ale nie powinieneś kupować takich perfum z zawrotną prędkością tylko ze względu na ich trwałość. Te zapachy są dość specyficzne, więc nie każdemu się spodoba.

Pióropusz

Szlak to długość dystansu, na którym można usłyszeć nuty swoich perfum. Od dawna wiadomo, że im dłuższy pociąg, tym lepsze i lepsze perfumy. I to jest prawdziwa prawda. Ale samemu trudno jest określić pociąg. W takich przypadkach warto zabrać ze sobą kogoś, kto zgodzi się pomóc w tak trudnej sprawie.

Oto kilka tajemnic, dzięki którym od razu zrozumiesz, czy wybrane przez Ciebie perfumy mają parapet, jak obiecuje sprzedawca, czy nie:

  1. Tylko ty czujesz zapach perfum. Odpowiedź jest prosta – masz zapach, w którym nie ma żadnego śladu.
  2. Środkowy szlak lub, jak to się nazywa, siyazh, pozwala poczuć nuty perfum z odległości nie większej niż wyciągnięte ramię.
  3. Dobry, a nawet doskonały pociąg ma nie więcej niż dwa metry. Taka odległość pozwoli na uzyskanie zapadającego w pamięć, ale jednocześnie niezbyt uciążliwego zapachu.
  4. Bardzo wyraźny szlak jest łatwiejszy do zidentyfikowania niż wszystkie poprzednie. Na przykład, jeśli po zapachu w pomieszczeniu możesz zrozumieć, czy nadal jesteś w pokoju, czy już go opuściłeś, na pewno masz perfumy o najbardziej wyrazistym siyazh.

Bardzo ważne jest, aby prawidłowo rozróżnić, kiedy wybrać zapach z parapetem, a kiedy z minimalnym progiem. Jeśli wiesz na pewno, że cały dzień będziesz na świeżym powietrzu, to maksymalny pociąg będzie grał tylko w Twoje ręce. Ale jeśli mówimy o perfumach do pracy, w których będziesz w domu przez cały dzień, lepiej jest preferować perfumy, które w ogóle nie zawierają parapetu.

Przydatne porady

Na koniec spójrz na kilka wskazówek. Dzięki temu pomogą Ci sfinalizować zapach. Jeśli weźmiesz pod uwagę wszystkie niuanse i wskazówki, wybór damskich perfum będzie dla Ciebie najłatwiejszym zadaniem.

Im młodszy wiek, tym jaśniejsze i bardziej zrelaksowane powinny być perfumy . Staraj się preferować aromaty cytrusowe, kwiatowe i owocowe. W końcu mogą podkreślić Twój wspaniały wiek i dodać elegancji Twojemu stylowi. Perfumy te będą idealne na lato i wiosnę. W chłodniejsze dni warto zastąpić je nutami bardziej pikantnymi, a nawet drzewnymi. Zapraszam do eksperymentowania. Na przykład, jeśli nie masz pewności, czy podoba ci się zakupiony zapach, czy nie, lepiej go zastąpić takim, który budzi w tobie poczucie satysfakcji.

Odcienie aldehydowe i drzewne u kobiet są w znacznym wieku. Ponieważ nie tylko podkreślają status i powagę, ale także dodają do obrazu ziarna pieprzu i seksualności. Jeśli chcesz zabić swojego towarzysza na miejscu, preferuj orientalne (orientalne) aromaty. Ale ich przyprawy i afrodyzjaki sprawią, że wieczór będzie niezapomniany i jasny.

Related posts

Leave a Comment

Solve : *
14 × 6 =