Pomocne wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry dla osób z cukrzycą

Wiadomo, że problemy skórne są bardzo niewygodne dla osób z cukrzycą. Swędzenie nóg, łuszcząca się skóra, pojawienie się ciemnych plam, suchość lub wysoka wilgotność w niektórych obszarach są bezpośrednio związane z wysokim poziomem glukozy we krwi. Ponadto sucha skóra, pęknięcia w zrogowaciałych miejscach lub pieluszkowa wysypka w fałdach skórnych mogą być początkiem poważnych problemów, głównie ze względu na potencjalne ryzyko infekcji. Przestrzeganie kilku prostych zasad higieny pomoże poprawić samopoczucie i jakość życia chorych na cukrzycę. Do codziennej pielęgnacji najskuteczniejsze jest stosowanie specjalistycznych kosmetyków opracowanych z uwzględnieniem cech wrażliwej i osłabionej skóry pacjentów z cukrzycą.

Kosmetyczna pielęgnacja stóp

Kosmetyki zmiękczające używaj przy pierwszych oznakach wysuszenia skóry. Zwróć szczególną uwagę na skórę stóp: po umyciu dobrze wysusz skórę i nałóż kremy nawilżające na stopy i podudzia, omijając okolice między palcami. Najlepiej nadaje się specjalistyczny krem ​​do stóp DiaDerm Emollient.

Modzele i odciski, zrogowaciała skóra na piętach należy pozbyć się w odpowiednim czasie. Do pozbycia się odcisków nie używaj ostrych przedmiotów, plastrów kukurydzianych ani żrących środków chemicznych! Regularnie leczyć zwapnienia pumeksem w połączeniu z kremami na bazie mocznika. Krem DiaDerm Intensive 10% mocznik zawiera również kwas mlekowy. To połączenie jest skuteczne, a przede wszystkim bezpiecznie usuwa suche, grube strupy na skórze. Należy pamiętać, że zabieg nakładania kremu należy wykonywać po każdym umyciu stóp i nie zapominać o tym stale.

Ryzyko rozwoju grzybicy skóry i paznokci jest znacznie wyższe w przypadku cukrzycy niż u osób zdrowych. Użyj specjalnych produktów, aby zapobiec infekcjom grzybiczym stóp, zwłaszcza między palcami. Ochronny krem ​​do stóp DiaDerm zawierający składniki przeciwgrzybicze należy nakładać cienką warstwą na skórę między palcami stóp i na krawędzi płytki paznokcia.

Pielęgnacja skóry podrażnionej i zniszczonej

Jeśli pojawią się drobne rany, pęknięcia, zadrapania, nie używaj do ich leczenia produktów zawierających alkohol! Alkohol to bardzo sucha skóra, która już ma skłonność do nadmiernego wysuszenia. Mikrouszkodzenia skóry można leczyć np. Kosmetykami zawierającymi naturalne składniki przeciwbakteryjne. Regenerujący krem ​​do ciała DiaDerm. Jeśli uszkodzenie nie zagoi się, natychmiast udaj się do lekarza!

Krem DiaDerm został opracowany dla suchej skóry dłoni Krem do rąk i paznokci

Nie wszystkie problemy wynikają z suchej skóry. Podrażnienie skóry spowodowane tarciem mechanicznym jest powszechnym problemem w cukrzycy. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób z cukrzycą typu 2, z nadwagą. Jeśli w fałdach skóry pojawi się otarcie, podrażnienie, pieluszkowa wysypka, nie używaj suchego proszku ani zasypki dla niemowląt. Dokładnie spłucz i osusz podrażnioną skórę, a następnie nałóż cienką warstwę kremu DiaDerm Talc Cream.

Seria specjalnych produktów pielęgnacyjnych DiaDerm pomaga w pełni i skutecznie zadbać o skórę z cukrzycą, poprawia funkcje ochronne skóry i jej wygląd oraz poprawia jakość życia osób chorych na cukrzycę.

Related posts

Leave a Comment

Solve : *
26 + 29 =