Przygotowanie do wakacji i dodawanie energii

Wakacje coraz bliżej, a zima traci swoje uprawnienia, po długich chłodach i braku słońca czujemy zmęczenie w całym ciele i brak energii. A do tego dodatkowa waga, która była efektem długich mrozów i braku konieczności zakładania rozpiętych ubrań, uparcie nie chce wychodzić i każdego ranka psuje nam nastrój … Bez rozpaczy, tylko kilka naszych wskazówek przywróci Ci piękne ciało i poprawi nastrój!

… Czy nie powinniśmy iść do łaźni?

Świetna oferta, którą śmiało można złożyć zarówno drugiej połowie, jak i ukochanej dziewczynie. Podczas długiej zimy nasz organizm „zebrał” wiele niepotrzebnych rzeczy, więc czas pozbyć się wszystkiego, co niepotrzebne.

Kąpiel pomaga zachować witalność, temperament i uniknąć chorób. Czas spędzony w łaźni parowej nie jest stracony: poprawia się krążenie krwi i metabolizm, skóra zostaje oczyszczona z tłuszczu i brudu, a całe ciało jest wolne od soli i toksyn. Każdy z nas wychodzi z łaźni wypoczęty.

Porozmawiajmy teraz o zabiegach, które dodatkowo pomogą uporządkować organizm, usunąć toksyny, pozbyć się cellulitu, a nawet pomogą schudnąć.

Miotła w saunie i łaźni ruskiej służy do masażu i jest jednym z najważniejszych atrybutów. Najpopularniejsze miotły w łaźni parowej to dąb i brzoza. Nieco rzadziej można spotkać jałowiec, pokrzywę i jarzębina. Ale bardzo rzadka miotła, taka jak bambus, staje się coraz bardziej popularna w ostatnich latach.

Bambusowa miotła do kąpieli to zwykła wiązka cienkich patyczków. Za pomocą takiej miotły można masować całe ciało lekkimi ruchami stukającymi. Ten dodatek do kąpieli jest dobry ze względu na swoje właściwości lecznicze, jest bardzo skuteczny dla osób, które mają wysypkę na plecach. Ma również zbawienny wpływ na osoby, które mają rozstępy na ciele. Poprawiając ukrwienie ich okolicy możliwy jest pozytywny efekt wizualny (ulga, elastyczność skóry w tym miejscu). Takiego akcesorium należy używać, gdy ciało jest już wystarczająco wyparzone. Zwykle masaż miotłą bambusową wykonywany jest przez około 3 minuty, po sesji robimy krótką przerwę.

Główna zasada kąpieli: nie należy używać żadnych specjalnych środków podczas pierwszej wizyty. Ciało musi się rozgrzać, parować, aby wszystkie pory na skórze się otworzyły. Po wyjściu z łaźni najlepiej jest zanurzyć się w zimnej wodzie lub popływać w basenie z zimną wodą.

Najlepiej i najłatwiej zastosować jednoskładnikowy miód, fusy z kawy lub peelingi glinkowe, aby poprawić stan skóry po kąpieli. Wystarczy nałożyć te produkty na ciało przed wizytą w łaźni parowej, ale zrób to od drugiej wizyty. Przed nałożeniem peelingów zaleca się rozgrzanie w łaźni parowej, dzięki czemu efekt będzie silniejszy.

Nie spiesz się z nałożeniem kremu nawilżającego na parowaną skórę natychmiast po powrocie z łaźni parowej; należy to zrobić po 15-20 minutach, gdy temperatura ciała wróci do normy, a parowanie potu zmniejszy się. Najlepiej nadają się produkty z rumiankiem, nagietkiem i rozmarynem w składzie, ale jeśli zawierają również witaminy A i E, takie jak olej kosmetyczny Bio-Oil, jest to podwójnie przydatne.

Related posts

Leave a Comment

Solve : *
44 ⁄ 22 =