Zwalczanie rozstępów: wyprzedzanie krzywej

Tak czy inaczej, prawie wszystkie kobiety znają rozstępy. Ktoś miał rozstępy w okresie dojrzewania, a innym rozstępy przypominają silne zmiany wagi. I oczywiście ciąża jest dla wielu największym sprawdzianem siły, ponieważ to właśnie w tym okresie ciało kobiety przechodzi największe zmiany.

Rozstępy lub rozstępy pojawiają się u prawie 80% kobiet w ciąży. Nie są bolesne, nie powodują fizycznej krzywdy. Niemniej jednak powodują duży dyskomfort. Kobiety zaczynają się wstydzić swojego ciała, czuć się niepewnie. Całkowite pozbycie się rozstępów jest możliwe tylko metodą chirurgiczną, a nie każdy chce uciekać się do takich kardynalnych metod, dlatego sugerujemy, abyś działał proaktywnie.

Co to są rozstępy i dlaczego nie każdy je dostaje?

Mechanizm powstawania rozstępów jest bardzo prosty: w wyniku silnego rozciągania skóra staje się cienka, a jeśli nie jest wystarczająco elastyczna, następuje uszkodzenie. W obszarze uszkodzenia powstaje blizna, która może różnić się od głównego odcienia skóry, być jasna lub odwrotnie, ciemniejsza.

Powstawanie rozstępów wiąże się z brakiem w skórze specjalnego białka — elastyny. Nie u każdej przyszłej mamy pojawiają się rozstępy — zależy to od stanu skóry kobiety — im jest bardziej miękka i elastyczna, tym mniejsze jest ryzyko wystąpienia rozstępów. Ponadto ogromne znaczenie mają hormonalne tło kobiety i czynnik dziedziczności.

W trakcie powstawania rozstępów kobieta może odczuwać dyskomfort na skórze — swędzenie i mrowienie, ale głównym problemem jest właśnie defekt kosmetyczny.

Ale co możesz zrobić, aby zapobiec pojawianiu się rozstępów?

Niestety nie ma magicznej receptury, która zagwarantuje, że rozstępy się nie pojawią. Jeśli jednak zastosujesz się do wszystkich naszych zaleceń, jest wysoce prawdopodobne, że o rozstępach dowiesz się tylko z artykułów w Internecie i historii znajomych.

Krok 1. Dieta. Jak wiadomo, jednym z powodów pojawiania się rozstępów jest brak kolagenu i elastyny, które są niezbędne do utrzymania napięcia skóry. Im silniejsze są te włókna, tym mniejsze jest prawdopodobieństwo, że pękną i rozwiną się rozstępy. Dlatego należy zwracać uwagę na pokarmy bogate w witaminy E i C, cynk i krzem. Przyczyniają się do tworzenia kolagenu. Szukaj produktów takich jak pomarańcze, marchewki, ziemniaki i zielone warzywa. Nie zapomnij o witaminach B2 (ryboflawina) i B3 (niacyna), które również pomagają poprawić i utrzymać zdrowie skóry. Picie wystarczającej ilości wody każdego dnia jest niezbędne do wzmocnienia i odnowy skóry.

Krok 2. Sport. Nawet w ciąży nie powinieneś traktować siebie jak kryształowego wazonu. Umiarkowana aktywność fizyczna przyda się nie tylko w walce z rozstępami. Ćwiczenia poprawiają krążenie krwi, co utrzymuje elastyczność skóry i poprawia jej zdolność do rozciągania się w miarę wzrostu brzucha. Dodatkowym bonusem będzie poprawa jakości snu oraz pozytywny wpływ na nastrój i samoocenę.

Krok 3. Bio-Oil. Aby zapobiec i zminimalizować istniejące rozstępy / rozstępy, Bio-Oil® nakłada się opuszkami palców delikatnymi okrężnymi ruchami na skórę, aż do całkowitego wchłonięcia. Aby uzyskać widoczny efekt, zaleca się nakładanie olejku na suchą, czystą skórę dwa razy dziennie przez trzy miesiące lub dłużej.

Olejek kosmetyczny Bio-Oil jest jednym ze środków skutecznych w zmniejszaniu prawdopodobieństwa wystąpienia rozstępów (w czasie ciąży lub aktywnej utraty wagi, podczas uprawiania sportu), a także w zmniejszaniu widoczności istniejących rozstępów (rozstępów). Potwierdzają to badania przeprowadzone w proDerm Institute for Applied Dermatological Research w Hamburgu w Niemczec.

Olejek kosmetyczny Bio-Oil przeszedł również ocenę bezpieczeństwa zgodnie z przepisami Parlamentu Europejskiego i Rady ds. Produktów Kosmetycznych i został uznany za bezpieczny w stosowaniu (w tym podczas ciąży).

Olejek Bio-Oil to zawiesina olejowa z dodatkiem witamin i ekstraktów roślinnych. Dzięki naturalnym składnikom aktywnym wspomaga regenerację skóry i zmniejsza widoczność rozstępów. Sprzyja temu olejek lawendowy, witamina E i olejek rozmarynowy, które poprawiają wygląd rozstępów i blizn oraz zmniejszają ich widoczność.

Jeśli kobieta spodziewa się narodzin dziecka, można jej doradzić stosowanie Bio-Oil, aby zapobiec rozstępom od drugiego trymestru ciąży. Jeśli uczucie dyskomfortu i suchości pojawi się wcześniej, Bio-Oil® można stosować już od pierwszych dni ciąży.

Produkt zmiękcza i nawilża skórę, czyniąc ją bardziej elastyczną, przez co jest odporna na uszkodzenia. Dodatkowy efekt zapewnia witamina A, czyli retinol, ekstrakt z nagietka, olejek rumiankowy.

Co zrobić, jeśli rozstępy nadal się pojawiają?

W takim przypadku użycie Bio-Oil sprawi, że rozstępy będą znacznie mniej widoczne. Pierwsze efekty zobaczysz już po 8 tygodniach regularnego stosowania.

Oprócz pomocy w walce z rozstępami Bio-Oil pomoże wygładzić koloryt skóry, nawilżyć suchą skórę i wygładzić drobne zmarszczki. Możesz również użyć Bio-Oil®, aby blizna po cesarskim cięciu była mniej widoczna.

Related posts

Leave a Comment

Solve : *
24 ⁄ 8 =